django - en to gd translation catalogue (317 entries)

en: %(datetime)s couldn’t be interpreted in time zone %(current_timezone)s; it may be ambiguous or it may not exist.
gd: Cha chiall dha %(datetime)s san roinn-tìde %(current_timezone)s; dh’fhaoidte gu bheil e dà-sheaghach no nach eil e ann.

en: %(field_label)s must be unique for %(date_field_label)s %(lookup_type)s.
gd: Chan fhaod %(field_label)s a bhith ann ach aon turas airson %(date_field_label)s %(lookup_type)s.

en: %(from)s-%(to)s relationship
gd: Dàimh %(from)s-%(to)s

en: %(from)s-%(to)s relationships
gd: Dàimhean %(from)s-%(to)s

en: %(model)s instance with %(field)s %(value)r does not exist.
gd: Chan eil ionstans dhe %(model)s le %(field)s %(value)r ann.

en: %(model_name)s with this %(field_label)s already exists.
gd: Tha %(model_name)s leis a’ %(field_label)s seo ann mar-thà.

en: %(model_name)s with this %(field_labels)s already exists.
gd: Tha %(model_name)s lis a’ %(field_labels)s seo ann mar-thà.

en: %(num)d day | %(num)d days
gd[0]: %(num)d latha
gd[1]: %(num)d latha
gd[2]: %(num)d làithean
gd[3]: %(num)d latha

en: %(num)d hour | %(num)d hours
gd[0]: %(num)d uair a thìde
gd[1]: %(num)d uair a thìde
gd[2]: %(num)d uairean a thìde
gd[3]: %(num)d uair a thìde

en: %(num)d minute | %(num)d minutes
gd[0]: %(num)d mhionaid
gd[1]: %(num)d mhionaid
gd[2]: %(num)d mionaidean
gd[3]: %(num)d mionaid

en: %(num)d month | %(num)d months
gd[0]: %(num)d mhìos
gd[1]: %(num)d mhìos
gd[2]: %(num)d mìosan
gd[3]: %(num)d mìos

en: %(num)d week | %(num)d weeks
gd[0]: %(num)d seachdain
gd[1]: %(num)d sheachdain
gd[2]: %(num)d seachdainean
gd[3]: %(num)d seachdain

en: %(num)d year | %(num)d years
gd[0]: %(num)d bliadhna
gd[1]: %(num)d bhliadhna
gd[2]: %(num)d bliadhnaichean
gd[3]: %(num)d bliadhna

en: %(size)d byte | %(size)d bytes
gd[0]: %(size)d baidht
gd[1]: %(size)d baidht
gd[2]: %(size)d baidht
gd[3]: %(size)d baidht

en: (Hidden field %(name)s) %(error)s
gd: (Raon falaichte %(name)s) %(error)s

en: A JSON object
gd: Oibseact JSON

en: AM
gd: m

en: Afrikaans
gd: Afraganais

en: Albanian
gd: Albàinis

en: Algerian Arabic
gd: Arabais Aildireach

en: April
gd: An Giblean

en: Arabic
gd: Arabais

en: Argentinian Spanish
gd: Spàinntis na h-Argantaine

en: Armenian
gd: Airmeinis

en: Asturian
gd: Astùrais

en: August
gd: An Lùnastal

en: Australian English
gd: Beurla Astràilia

en: Azerbaijani
gd: Asarbaideànais

en: Basque
gd: Basgais

en: Belarusian
gd: Bealaruisis

en: Bengali
gd: Beangailis

en: Big (8 byte) integer
gd: Mòr-àireamh shlàn (8 baidht)

en: Boolean (Either True or False)
gd: Booleach (True no False)

en: Boolean (Either True, False or None)
gd: Booleach (True, False no None)

en: Bosnian
gd: Bosnais

en: Brazilian Portuguese
gd: Portagailis Bhraisileach

en: Breton
gd: Breatnais

en: British English
gd: Beurla Bhreatainn

en: Bulgarian
gd: Bulgarais

en: Burmese
gd: Burmais

en: CSRF verification failed. Request aborted.
gd: Dh’fhàillig le dearbhadh CSRF. chaidh sgur dhen iarrtas.

en: Catalan
gd: Catalanais

en: Change
gd: Atharraich

en: Clear
gd: Falamhaich

en: Colombian Spanish
gd: Spàinntis Choloimbia

en: Comma-separated integers
gd: Àireamhan slàna sgaraichte le cromagan

en: Connect, get help, or contribute
gd: Dèan ceangal, faigh taic no cuidich

en: Croatian
gd: Cròthaisis

en: Currently
gd: An-dràsta

en: Czech
gd: Seacais

en: Danish
gd: Danmhairgis

en: Date (with time)
gd: Ceann-là (le àm)

en: Date (without time)
gd: Ceann-là (gun àm)

en: Date out of range
gd: Tha ceann-là taobh thar na rainse

en: December
gd: An Dùbhlachd

en: Decimal number
gd: Àireamh dheicheach

en: Delete
gd: Sguab às

en: Directory indexes are not allowed here.
gd: Chan eil clàran-amais pasgain falamh ceadaichte an-seo.

en: Django Community
gd: Coimhearsnachd Django

en: Django Documentation
gd: Docamaideadh Django

en: Duration
gd: Faid

en: Dutch
gd: Duitsis

en: Email address
gd: Seòladh puist-d

en: Empty list and “%(class_name)s.allow_empty” is False.
gd: Tha liosta fhalamh ann agus chaidh “%(class_name)s.allow_empty” a shuidheachadh air False.

en: English
gd: Beurla

en: Ensure that there are no more than %(max)s decimal place. | Ensure that there are no more than %(max)s decimal places.
gd[0]: Dèan cinnteach nach eil barrachd air %(max)s ionad deicheach ann.
gd[1]: Dèan cinnteach nach eil barrachd air %(max)s ionad deicheach ann.
gd[2]: Dèan cinnteach nach eil barrachd air %(max)s ionadan deicheach ann.
gd[3]: Dèan cinnteach nach eil barrachd air %(max)s ionad deicheach ann.

en: Ensure that there are no more than %(max)s digit before the decimal point. | Ensure that there are no more than %(max)s digits before the decimal point.
gd[0]: Dèan cinnteach nach eil barrachd air %(max)s àireamh ann ron phuing dheicheach.
gd[1]: Dèan cinnteach nach eil barrachd air %(max)s àireamh ann ron phuing dheicheach.
gd[2]: Dèan cinnteach nach eil barrachd air %(max)s àireamhan ann ron phuing dheicheach.
gd[3]: Dèan cinnteach nach eil barrachd air %(max)s àireamh ann ron phuing dheicheach.

en: Ensure that there are no more than %(max)s digit in total. | Ensure that there are no more than %(max)s digits in total.
gd[0]: Dèan cinnteach nach eil barrachd air %(max)s àireamh ann gu h-iomlan.
gd[1]: Dèan cinnteach nach eil barrachd air %(max)s àireamh ann gu h-iomlan.
gd[2]: Dèan cinnteach nach eil barrachd air %(max)s àireamhan ann gu h-iomlan.
gd[3]: Dèan cinnteach nach eil barrachd air %(max)s àireamh ann gu h-iomlan.

en: Ensure this filename has at most %(max)d character (it has %(length)d). | Ensure this filename has at most %(max)d characters (it has %(length)d).
gd[0]: Dèan cinnteach nach eil barrachd air %(max)d charactar ann an ainm an fhaidhle (tha %(length)d aige).
gd[1]: Dèan cinnteach nach eil barrachd air %(max)d charactar ann an ainm an fhaidhle (tha %(length)d aige).
gd[2]: Dèan cinnteach nach eil barrachd air %(max)d caractaran ann an ainm an fhaidhle (tha %(length)d aige).
gd[3]: Dèan cinnteach nach eil barrachd air %(max)d caractar ann an ainm an fhaidhle (tha %(length)d aige).

en: Ensure this value has at least %(limit_value)d character (it has %(show_value)d). | Ensure this value has at least %(limit_value)d characters (it has %(show_value)d).
gd[0]: Dèan cinnteach gu bheil %(limit_value)d charactar aig an luach seo air a’ char as lugha (tha %(show_value)d aige an-dràsta).
gd[1]: Dèan cinnteach gu bheil %(limit_value)d charactar aig an luach seo air a’ char as lugha (tha %(show_value)d aige an-dràsta).
gd[2]: Dèan cinnteach gu bheil %(limit_value)d caractaran aig an luach seo air a’ char as lugha (tha %(show_value)d aige an-dràsta).
gd[3]: Dèan cinnteach gu bheil %(limit_value)d caractar aig an luach seo air a’ char as lugha (tha %(show_value)d aige an-dràsta).

en: Ensure this value has at most %(limit_value)d character (it has %(show_value)d). | Ensure this value has at most %(limit_value)d characters (it has %(show_value)d).
gd[0]: Dèan cinnteach gu bheil %(limit_value)d charactar aig an luach seo air a’ char as motha (tha %(show_value)d aige an-dràsta).
gd[1]: Dèan cinnteach gu bheil %(limit_value)d charactar aig an luach seo air a’ char as motha (tha %(show_value)d aige an-dràsta).
gd[2]: Dèan cinnteach gu bheil %(limit_value)d caractaran aig an luach seo air a’ char as motha (tha %(show_value)d aige an-dràsta).
gd[3]: Dèan cinnteach gu bheil %(limit_value)d caractar aig an luach seo air a’ char as motha (tha %(show_value)d aige an-dràsta).

en: Ensure this value is %(limit_value)s (it is %(show_value)s).
gd: Dèan cinnteach gu bheil an luach seo %(limit_value)s (’s e %(show_value)s a th’ ann).

en: Ensure this value is greater than or equal to %(limit_value)s.
gd: Dèan cinnteach gu bheil an luach seo nas motha na no co-ionnan ri %(limit_value)s.

en: Ensure this value is less than or equal to %(limit_value)s.
gd: Dèan cinnteach gu bheil an luach seo nas lugha na no co-ionnan ri %(limit_value)s.

en: Enter a complete value.
gd: Cuir a-steach luach slàn.

en: Enter a list of values.
gd: Cuir a-steach liosta de luachan.

en: Enter a number.
gd: Cuir a-steach àireamh.

en: Enter a valid IPv4 address.
gd: Cuir a-steach seòladh IPv4 dligheach.

en: Enter a valid IPv4 or IPv6 address.
gd: Cuir a-steach seòladh IPv4 no IPv6 dligheach.

en: Enter a valid IPv6 address.
gd: Cuir a-steach seòladh IPv6 dligheach.

en: Enter a valid JSON.
gd: Cuir a-steach JSON dligheach.

en: Enter a valid URL.
gd: Cuir a-steach URL dligheach.

en: Enter a valid UUID.
gd: Cuir a-steach UUID dligheach.

en: Enter a valid date.
gd: Cuir a-steach ceann-là dligheach.

en: Enter a valid date/time.
gd: Cuir a-steach ceann-là ’s àm dligheach.

en: Enter a valid duration.
gd: Cuir a-steach faid dhligheach.

en: Enter a valid email address.
gd: Cuir a-steach seòladh puist-d dligheach.

en: Enter a valid integer.
gd: Cuir a-steach àireamh slàin dhligheach.

en: Enter a valid time.
gd: Cuir a-steach àm dligheach.

en: Enter a valid value.
gd: Cuir a-steach luach dligheach.

en: Enter a valid “slug” consisting of Unicode letters, numbers, underscores, or hyphens.
gd: Cuir a-steach “sluga” dligheach anns nach eil ach litrichean Unicode, àireamhan, fo-loidhnichean is tàthanan.

en: Enter a valid “slug” consisting of letters, numbers, underscores or hyphens.
gd: Cuir a-steach “sluga” dligheach anns nach eil ach litrichean, àireamhan, fo-loidhnichean is tàthanan.

en: Enter a whole number.
gd: Cuir a-steach àireamh shlàn.

en: Enter only digits separated by commas.
gd: Na cuir a-steach ach àireamhan ’gan sgaradh le cromagan.

en: Estonian
gd: Eastoinis

en: February
gd: An Gearran

en: Field of type: %(field_type)s
gd: Raon dhen t-seòrsa: %(field_type)s

en: File
gd: Faidhle

en: File extension “%(extension)s” is not allowed. Allowed extensions are: %(allowed_extensions)s.
gd: Chan eil an leudachan faidhle “%(extension)s” ceadaichte. Seo na leudachain a tha ceadaichte: %(allowed_extensions)s.

en: File path
gd: Slighe an fhaidhle

en: Finnish
gd: Fionnlannais

en: Floating point number
gd: Àireamh le puing floda

en: Forbidden
gd: Toirmisgte

en: Foreign Key (type determined by related field)
gd: Iuchair chèin (thèid a sheòrsa a mhìneachadh leis an raon dàimheach)

en: French
gd: Fraingis

en: Fri
gd: Dih

en: Friday
gd: DihAoine

en: Frisian
gd: Frìsis

en: Future %(verbose_name_plural)s not available because %(class_name)s.allow_future is False.
gd: Chan eil %(verbose_name_plural)s san àm ri teachd ri fhaighinn air sgàth ’s gun deach %(class_name)s.allow_future a shuidheachadh air False.

en: Galician
gd: Gailìsis

en: Georgian
gd: Cairtbheilis

en: German
gd: Gearmailtis

en: Get started with Django
gd: Dèan toiseach-tòiseachaidh le Django

en: Greek
gd: Greugais

en: Hebrew
gd: Eabhra

en: Hindi
gd: Hindis

en: Hungarian
gd: Ungairis

en: IP address
gd: Seòladh IP

en: IPv4 address
gd: Seòladh IPv4

en: Icelandic
gd: Innis Tìlis

en: If you are using the <meta name="referrer" content="no-referrer"> tag or including the “Referrer-Policy: no-referrer” header, please remove them. The CSRF protection requires the “Referer” header to do strict referer checking. If you’re concerned about privacy, use alternatives like <a rel="noreferrer" …> for links to third-party sites.
gd: Ma tha thu a’ cleachdadh taga <meta name="referrer" content="no-referrer"> no a’ gabhail a-staigh bann-cinn “'Referrer-Policy: no-referrer” feuch an doir thu air falbh iad. Iarraidh an dìon CSRF bann-cinn “Referer” gus na referers a dhearbhadh gu teann. Ma tha thu iomagaineach a thaobh do prìobhaideachd, cleachd roghainnean eile mar <a rel="noreferrer" …> airson ceangal gu làraichean-lìn threas-phàrtaidhean.

en: If you have configured your browser to disable cookies, please re-enable them, at least for this site, or for “same-origin” requests.
gd: Ma rèitich thu am brabhsair agad ach an cuir e briosgaidean à comas, cuir an comas iad a-rithist, co-dhiù airson na làraich seo no airson iarrtasan “same-origin”.

en: If you have configured your browser to disable “Referer” headers, please re-enable them, at least for this site, or for HTTPS connections, or for “same-origin” requests.
gd: Ma rèitich thu am brabhsair agad ach an cuir e bannan-cinn “Referer” à comas, cuir an comas iad a-rithist, co-dhiù airson na làraich seo no airson ceanglaichean HTTPS no airson iarrtasan “same-origin”.

en: Image
gd: Dealbh

en: Index of %(directory)s
gd: Clàr-amais dhe %(directory)s

en: Indonesian
gd: Innd-Innsis

en: Integer
gd: Àireamh shlàn

en: Invalid date string “%(datestr)s” given format “%(format)s”
gd: Sreang cinn-là “%(datestr)s” mì-dhligheach airson an fhòrmait “%(format)s”

en: Invalid page (%(page_number)s): %(message)s
gd: Duilleag mhì-dhligheach (%(page_number)s): %(message)s

en: Irish
gd: Gaeilge

en: Italian
gd: Eadailtis

en: January
gd: Am Faoilleach

en: Japanese
gd: Seapanais

en: July
gd: An t-Iuchar

en: June
gd: An t-Ògmhios

en: Kazakh
gd: Casachais

en: Khmer
gd: Cmèar

en: Korean
gd: Coirèanais

en: Kyrgyz
gd: Cìorgasais

en: Latvian
gd: Laitbheis

en: Lithuanian
gd: Liotuainis

en: Lower Sorbian
gd: Sòrbais Ìochdarach

en: Luxembourgish
gd: Lugsamburgais

en: Macedonian
gd: Masadonais

en: Malay
gd: Malaidhis

en: ManagementForm data is missing or has been tampered with. Missing fields: %(field_names)s. You may need to file a bug report if the issue persists.
gd: Tha dàta an fhoirm stiùiridh a dhìth no chaidh beantainn ris. Seo na raointean a tha a dhìth: %(field_names)s. Ma mhaireas an duilgheadas, saoil an cuir thu aithris air buga thugainn?

en: Many-to-many relationship
gd: Dàimh iomadh rud gu iomadh rud

en: March
gd: Am Màrt

en: May
gd: An Cèitean

en: Messages
gd: Teachdaireachdan

en: Mexican Spanish
gd: Spàinntis Mheagsagach

en: Mon
gd: DiL

en: Monday
gd: DiLuain

en: Mongolian
gd: Mongolais

en: More information is available with DEBUG=True.
gd: Gheibh thu barrachd fiosrachaidh le DEBUG=True.

en: Nepali
gd: Neapàlais

en: Nicaraguan Spanish
gd: Spàinntis Niocaragua

en: No
gd: Chan eil

en: No %(verbose_name)s found matching the query
gd: Cha deach %(verbose_name)s a lorg a fhreagras dhan cheist

en: No %(verbose_name_plural)s available
gd: Chan eil %(verbose_name_plural)s ri fhaighinn

en: No day specified
gd: Cha deach latha a shònrachadh

en: No file was submitted.
gd: Cha deach faidhle a chur a-null.

en: No file was submitted. Check the encoding type on the form.
gd: Cha deach faidhle a chur a-null. Dearbhaich seòrsa a’ chòdachaidh air an fhoirm.

en: No month specified
gd: Cha deach mìos a shònrachadh

en: No week specified
gd: Cha deach seachdain a shònrachadh

en: No year specified
gd: Cha deach bliadhna a shònrachadh

en: Norwegian Bokmål
gd: Nirribhis (Bokmål)

en: Norwegian Nynorsk
gd: Nirribhis (Nynorsk)

en: November
gd: An t-Samhain

en: Null characters are not allowed.
gd: Chan eil caractaran null ceadaichte.

en: October
gd: An Dàmhair

en: One-to-one relationship
gd: Dàimh aonan gu aonan

en: Order
gd: Òrdugh

en: PM
gd: f

en: Page is not “last”, nor can it be converted to an int.
gd: Chan eil an duilleag ’na “last” is cha ghabh a h-iompachadh gu àireamh shlàn.

en: Persian
gd: Farsaidh

en: Please correct the duplicate data for %(field)s, which must be unique.
gd: Ceartaich an dàta dùblaichte airson %(field)s, chan fhaod gach nì a bhith ann ach aon turas.

en: Please correct the duplicate data for %(field)s.
gd: Ceartaich an dàta dùblaichte airson %(field)s.

en: Please correct the duplicate data for %(field_name)s which must be unique for the %(lookup)s in %(date_field)s.
gd: Ceartaich an dàta dùblaichte airson %(field_name)s nach fhaod a bhith ann ach aon turas airson %(lookup)s ann an %(date_field)s.

en: Please correct the duplicate values below.
gd: Ceartaich na luachan dùblaichte gu h-ìosal.

en: Please either submit a file or check the clear checkbox, not both.
gd: Cuir a-null faidhle no cuir cromag sa bhogsa fhalamh, na dèan an dà chuidh dhiubh.

en: Please submit at least %d form. | Please submit at least %d forms.
gd[0]: Cuir a-null %d fhoirm air a char as lugha.
gd[1]: Cuir a-null %d fhoirm air a char as lugha.
gd[2]: Cuir a-null %d foirmichean air a char as lugha.
gd[3]: Cuir a-null %d foirm air a char as lugha.

en: Please submit at most %d form. | Please submit at most %d forms.
gd[0]: Na cuir a-null barrachd air %d fhoirm.
gd[1]: Na cuir a-null barrachd air %d fhoirm.
gd[2]: Na cuir a-null barrachd air %d foirmean.
gd[3]: Na cuir a-null barrachd air %d foirm.

en: Polish
gd: Pòlainnis

en: Portuguese
gd: Portagailis

en: Positive big integer
gd: Àireamh shlàn dhearbh

en: Positive integer
gd: Àireamh shlàn dhearbh

en: Positive small integer
gd: Beag-àireamh shlàn dhearbh

en: Punjabi
gd: Panjabi

en: Raw binary data
gd: Dàta bìnearaidh amh

en: Romanian
gd: Romàinis

en: Russian
gd: Ruisis

en: Sat
gd: DiS

en: Saturday
gd: DiSathairne

en: Scottish Gaelic
gd: Gàidhlig

en: Select a valid choice. %(value)s is not one of the available choices.
gd: Tagh rud dligheach. Chan eil %(value)s ’na roghainn dhut.

en: Select a valid choice. That choice is not one of the available choices.
gd: Tagh rud dligheach. Chan eil an rud seo ’na roghainn dhut.

en: September
gd: An t-Sultain

en: Serbian
gd: Sèirbis

en: Serbian Latin
gd: Sèirbis (Laideann)

en: Simplified Chinese
gd: Sìnis Shimplichte

en: Site Maps
gd: Mapaichean-làraich

en: Slovak
gd: Slòbhacais

en: Slovenian
gd: Slòbhainis

en: Slug (up to %(max_length)s)
gd: Sluga (suas ri %(max_length)s)

en: Small integer
gd: Beag-àireamh slàn

en: Spanish
gd: Spàinntis

en: Static Files
gd: Faidhlichean stadastaireachd

en: String (up to %(max_length)s)
gd: Sreang (suas ri %(max_length)s)

en: Sun
gd: DiD

en: Sunday
gd: DiDòmhnaich

en: Swahili
gd: Kiswahili

en: Swedish
gd: Suainis

en: Syndication
gd: Siondacaideadh

en: Tajik
gd: Taidigis

en: Tamil
gd: Taimilis

en: Tatar
gd: Tatarais

en: Text
gd: Teacsa

en: Thai
gd: Tàidh

en: That page contains no results
gd: Chan eil toradh aig an duilleag seo

en: That page number is less than 1
gd: Tha àireamh na duilleige seo nas lugha na 1

en: That page number is not an integer
gd: Chan eil àireamh na duilleige seo 'na àireamh slàn

en: The inline value did not match the parent instance.
gd: Chan eil an luach am broinn na loidhne a’ freagairt ris an ionstans-pàraint.

en: The install worked successfully! Congratulations!
gd: Chaidh a stàladh! Meal do naidheachd!

en: The number of days must be between {min_days} and {max_days}.
gd: Feumaidh an àireamh de làithean a bhith eadar {min_days} is {max_days}.

en: The submitted file is empty.
gd: Tha am faidhle a chaidh a chur a-null falamh.

en: This field cannot be blank.
gd: Chan fhaod an raon seo a bhith bàn.

en: This field cannot be null.
gd: Chan fhaod an raon seo a bhith ’na neoni.

en: This field is required.
gd: Tha an raon seo riatanach.

en: This is not a valid IPv6 address.
gd: Chan eil seo ’na sheòladh IPv6 dligheach.

en: Thu
gd: Dia

en: Thursday
gd: DiarDaoin

en: Time
gd: Àm

en: Topics, references, &amp; how-to’s
gd: Cuspairean, iomraidhean ⁊ treòraichean

en: Traditional Chinese
gd: Sìnis Thradaiseanta

en: Tue
gd: DiM

en: Tuesday
gd: DiMàirt

en: Turkish
gd: Turcais

en: Turkmen
gd: Turcmanais

en: Tutorial: A Polling App
gd: Oideachadh: Aplacaid cunntais-bheachd

en: Ukrainian
gd: Ucràinis

en: Universally unique identifier
gd: Aithnichear àraidh gu h-uile-choitcheann

en: Unknown
gd: Chan eil fhios

en: Upload a valid image. The file you uploaded was either not an image or a corrupted image.
gd: Luchdaich suas dealbh dligheach. Cha robh am faidhle a luchdaich thu suas ’na dhealbh no bha an dealbh coirbte.

en: Upper Sorbian
gd: Sòrbais Uachdarach

en: Urdu
gd: Ùrdu

en: Uzbek
gd: Usbagais

en: Value %(value)r is not a valid choice.
gd: Chan eil an luach %(value)r ’na roghainn dhligheach.

en: Value must be valid JSON.
gd: Feumaidh an luach a bhith ’na JSON dligheach.

en: Venezuelan Spanish
gd: Spàinntis na Bheiniseala

en: Vietnamese
gd: Bhiet-Namais

en: View <a href="https://docs.djangoproject.com/en/%(version)s/releases/" target="_blank" rel="noopener">release notes</a> for Django %(version)s
gd: Seall na <a href="https://docs.djangoproject.com/en/%(version)s/releases/" target="_blank" rel="noopener">nòtaichean sgaoilidh</a> airson Django %(version)s

en: Wed
gd: DiC

en: Wednesday
gd: DiCiadain

en: Welsh
gd: Cuimris

en: Yes
gd: Tha

en: You are seeing this message because this HTTPS site requires a “Referer header” to be sent by your web browser, but none was sent. This header is required for security reasons, to ensure that your browser is not being hijacked by third parties.
gd: Chì thu an teachdaireachd seo air sgàth ’s gu bheil an làrach-lìn HTTPS seo ag iarraidh air a’ bhrabhsair-lìn agad gun cuir e bann-cinn “Referer” thuice ach cha deach gin a chur a-null. Tha feum air a’ bhann-chinn seo a chum tèarainteachd ach nach cleachd treas-phàrtaidh am brabhsair agad gu droch-rùnach.

en: You are seeing this message because this site requires a CSRF cookie when submitting forms. This cookie is required for security reasons, to ensure that your browser is not being hijacked by third parties.
gd: Chì thu an teachdaireachd seo air sgàth ’s gu bheil an làrach-lìn seo ag iarraidh briosgaid CSRF nuair a chuireas tu foirm a-null. Tha feum air a’ bhriosgaid seo a chum tèarainteachd ach nach cleachd treas-phàrtaidh am brabhsair agad gu droch-rùnach.

en: You are seeing this page because <a href="https://docs.djangoproject.com/en/%(version)s/ref/settings/#debug" target="_blank" rel="noopener">DEBUG=True</a> is in your settings file and you have not configured any URLs.
gd: Chì thu an duilleag seo on a tha <a href="https://docs.djangoproject.com/en/%(version)s/ref/settings/#debug" target="_blank" rel="noopener">DEBUG=True</a> ann am faidhle nan roghainnean agad agus cha do rèitich thu URL sam bith fhathast.

en: a.m.
gd: m

[ctx: abbrev. month]
en: April
gd: Gibl

[ctx: abbrev. month]
en: Aug.
gd: Lùna

[ctx: abbrev. month]
en: Dec.
gd: Dùbh

[ctx: abbrev. month]
en: Feb.
gd: Gearr

[ctx: abbrev. month]
en: Jan.
gd: Faoi

[ctx: abbrev. month]
en: July
gd: Iuch

[ctx: abbrev. month]
en: June
gd: Ògmh

[ctx: abbrev. month]
en: March
gd: Màrt

[ctx: abbrev. month]
en: May
gd: Cèit

[ctx: abbrev. month]
en: Nov.
gd: Samh

[ctx: abbrev. month]
en: Oct.
gd: Dàmh

[ctx: abbrev. month]
en: Sept.
gd: Sult

[ctx: alt. month]
en: April
gd: An Giblean

[ctx: alt. month]
en: August
gd: An Lùnastal

[ctx: alt. month]
en: December
gd: An Dùbhlachd

[ctx: alt. month]
en: February
gd: An Gearran

[ctx: alt. month]
en: January
gd: Am Faoilleach

[ctx: alt. month]
en: July
gd: An t-Iuchar

[ctx: alt. month]
en: June
gd: An t-Ògmhios

[ctx: alt. month]
en: March
gd: Am Màrt

[ctx: alt. month]
en: May
gd: An Cèitean

[ctx: alt. month]
en: November
gd: An t-Samhain

[ctx: alt. month]
en: October
gd: An Dàmhair

[ctx: alt. month]
en: September
gd: An t-Sultain

en: and
gd: agus

en: apr
gd: gibl

en: aug
gd: lùna

en: dec
gd: dùbh

en: feb
gd: gearr

en: jan
gd: faoi

en: jul
gd: iuch

en: jun
gd: ògmh

en: mar
gd: màrt

en: may
gd: cèit

en: midnight
gd: meadhan-oidhche

en: noon
gd: meadhan-latha

en: nov
gd: samh

en: oct
gd: dàmh

en: or
gd: no

en: p.m.
gd: f

en: sep
gd: sult

en: “%(path)s” does not exist
gd: Chan eil “%(path)s” ann

en: “%(pk)s” is not a valid value.
gd: Chan e luach dligheach a tha ann an “%(pk)s”.

en: “%(value)s” is not a valid UUID.
gd: Chan eil “%(value)s” ’na UUID dligheach.

en: “%(value)s” value has an invalid date format. It must be in YYYY-MM-DD format.
gd: Tha fòrmat cinn-là mì-dhligheach aig an luach “%(value)s”. Feumaidh e bhith san fhòrmat BBBB-MM-LL.

en: “%(value)s” value has an invalid format. It must be in HH:MM[:ss[.uuuuuu]] format.
gd: Tha fòrmat mì-dhligheach aig an luach “%(value)s”. Feumaidh e bhith san fhòrmat HH:MM[:dd[.uuuuuu]].

en: “%(value)s” value has an invalid format. It must be in YYYY-MM-DD HH:MM[:ss[.uuuuuu]][TZ] format.
gd: Tha fòrmat mì-dhligheach aig an luach “%(value)s”. Feumaidh e bhith san fhòrmat BBBB-MM-LL HH:MM[:dd[.uuuuuu]][TZ].

en: “%(value)s” value has an invalid format. It must be in [DD] [[HH:]MM:]ss[.uuuuuu] format.
gd: Tha fòrmat mì-dhligheach aig an luach “%(value)s”. Feumaidh e bhith san fhòrmat [DD] [[HH:]MM:]ss[.uuuuuu].

en: “%(value)s” value has the correct format (HH:MM[:ss[.uuuuuu]]) but it is an invalid time.
gd: Tha fòrmat mar bu chòir (HH:MM[:dd[.uuuuuu]]) aig an luach “%(value)s” ach tha an t-àm mì-dligheach.

en: “%(value)s” value has the correct format (YYYY-MM-DD HH:MM[:ss[.uuuuuu]][TZ]) but it is an invalid date/time.
gd: Tha fòrmat mar bu chòir (BBBB-MM-LL HH:MM[:dd[.uuuuuu]][TZ]) aig an luach “%(value)s” ach tha an ceann-là/an t-àm mì-dligheach.

en: “%(value)s” value has the correct format (YYYY-MM-DD) but it is an invalid date.
gd: Tha fòrmat mar bu chòir (BBBB-MM-LL) aig an luach “%(value)s” ach tha an ceann-là mì-dligheach.

en: “%(value)s” value must be a decimal number.
gd: Feumaidh “%(value)s” a bhith ’na àireamh dheicheach.

en: “%(value)s” value must be a float.
gd: Feumaidh “%(value)s” a bhith ’na àireamh floda.

en: “%(value)s” value must be an integer.
gd: Feumaidh “%(value)s” a bhith ’na àireamh shlàn.

en: “%(value)s” value must be either None, True or False.
gd: Feumaidh “%(value)s” a bhith None, True no False.

en: “%(value)s” value must be either True or False.
gd: Feumaidh “%(value)s” a bhith True no False.

en: “%(value)s” value must be either True, False, or None.
gd: Feumaidh “%(value)s” a bhith True, False no None.
